„Možno je život krutý, ale nech je aspoň farebný“

| Rodina | 21. 9. 2012

Keby sme mali čarovný prútik, jedným ťahom ruky by sme vyliečili chorých. Prútik nemáme, ale splniť im niektoré sny môžeme. Stačil dobrý nápad, odvaha a aj chorá Miška mala dôvod na radosť.

 

Miška a členovia Los Massakeros – Peter Tóth a František Beneš.

Skupine Los Massakeros a neziskovým organizáciám Želaj si a KRUK sa podarilo splniť Miškin sen a darovať jej elektrickú gitaru. Zbierka na ňu sa uskutočnila na hudobno-zábavnom podujatí Leto sa nekončí. Miška až do poslednej chvíle nevedela, že sa v Košiciach našlo množstvo ľudí s chuťou pomôcť. Stretnutie s gitarou bolo podľa Petra Tótha, lídra Los Massakeros, dojemné:Stretnutie s Miškou bolo čarovné, o ničom totiž nevedela. Chvíľu trvalo, kým sa spamätala zo šoku, čo vlastne robíme u nej doma, ale bola veľmi prekvapená a šťastná. Splnil sa jej totiž sen.“ Miška vraj nie je žiaden hudobný nováčik a prvé čo zahrala, bola skladba od Deep Purple – Smoke on the water. Chorých ľudí nemusíme ľutovať, stačí, že im pomôžeme plniť sny. „Možno je život krutý, ale nech je aspoň farebný a uvedomil som si, že k tomu stačí veľmi málo. Ten pocit je neopísateľný. Frank Zappa raz povedal: „Mám čosi, čo ma ženie vpred a nedá sa zničiť… chuť do života.“ To platí aj pre choré deti. Aj hra na gitare môže dať silu a chuť žiť.“ Miška sľúbila, že bude na gitare poctivo cvičiť a o rok si zahrá na koncerte Los Massakeros.

Choré deti si želajú…

Miška však nie je jediná, ktorej sa nezisková organizácia Želaj si snaží pomôcť. „Našim cieľom je plniť sny dlhodobo chorých a zomierajúcich detí, aby aj keď sú zatvorené medzi nemocničnými múrmi, poznali nádej, že ich život sa ešte nekončí,“ vysvetľuje Soňa Rebrová, predsedníčka neziskovky. Organizácii nemusíte dávať peniaze. Stačí, že si zo zoznamu vyberiete dieťatko a splníte mu jeho konkrétny sen. Stanete sa tak človekom, vďaka ktorému má ďalšia bytosť chuť žiť.

 

 

Autor: Gabriela Kuchárová

Foto: Daška Ďurišová

 

 

 


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: „Možno je život krutý, ale nech je aspoň farebný“

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems