Leto sa nekončí

| Kultúra, Tretí sektor, Ulička remesiel | 10. 9. 2012

Vzbudiť v ľuďoch pocit, že letnú dovolenkovú pohodu si môžu v dušiach zachovať počas celého roka, bolo cieľom podujatia, ktoré sa konalo 30. augusta na rohu Hrnčiarskej ulice a námestíčka pred Miklušovou väznicou. Koncert, charitatívna zbierka, zumba, farebné drinky, piesok a havajské tvorivé dielne. Vychutnajte si podujatie Leto sa nekonči v obrazoch.

Foto kapela

Kapela Los Massakeros hrá príjemné inštrumentálne skladby a hoci sa neradi škatuľkujú, dovolíme si ich označiť štýlom „latino fusion“. Na námestí vyčarovali dovolenkovú atmosféru a publikum tak pocitovo premiestnili do niektorej zo zahraničných destinácií. Člen kapely Peter Tóth oslovil organizátorov s návrhom, aby sa na koncerte vyzbierali peniaze na splnenie sna pre ťažko choré dievčatko. „Okamžite sme súhlasili a pomohli sme zorganizovať zbierku,“ informovala Jana Kopernická z neziskovej organizácie Košice región umenia a kultúry.

Foto zbierka

Zbierku a splnenie sna zabezpečila nezisková organizácia Želaj si, ktorá plní želania ťažko chorým deťom. Splneným snom mala byť elektrická gitara pre 13 ročnú Mišku z Veľkého Šariša, ktorá veľmi túži hrať v kapele. Zástupkyňa neziskovej organizácie Želaj si, pani Sobotková, informovala, že sa podarilo vyzbierať dostatok financií. Odovzdávanie darčeka si budete môcť pozrieť na webovej stránke www.zelajsi.sk. „Všetkým veľmi pekne ďakujeme,“ odkazuje za obe organizácie Kopernická.

Foto zumba

V exotických rytmoch roztancovala dav košická zumbistka Petra Lacková. Pripojili sa nielen jej verné zverenkyne, ktoré Petrine hodiny zumby dobre poznajú, ale aj dámy z obecenstva a deti.


Foto dielne

Kreatívnym dielňam vládli pestrofarebné krepové papiere, z ktorých si návštevníci mohli vystrihnúť kvety. Tie potom jednoduchým spôsobom navliekali na šnúrku a sami si tak vytvárali havajské vence na krk či do vlasov. Tvorivé dielne pripravil redakčný tím portálu www.oslavuj.sk – webmagazínu s podtitulom prvý slovenský párty sprievodca.


Podujatie Leto sa nekončí pripravila nezisková organizácia Košice región umenia a kultúry. Uvoľnená letná akcia bola súčasťou projektu Prechádzky Uličkou remesiel. KRUK sa okrem prípravy podujatí venuje aj organizovaniu sochárskych a maliarskych plenérov, výstavbe cyklistickej trati na Jahodnej či vydávaniu Zajtrajších novín.

 

 

 

 

 

 

 

 

Miroslava Poklembová, Lucia Zacharová

Foto: Ján Radzo a Ján Staš

 


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Leto sa nekončí

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems