Shamrock Red Heads

| Kultúra | 19. 7. 2012

Začínajúca kapela Shamrock Red Heads nás pozvala na svoj prvý oficiálny koncert, ktorý sa konal počas neformálneho rozlúčkového večera festivalu Šengenský poludník. A hoci sa chlapci charakterizujú sami ako „zmes hudobníkov neprofesionálov, ktorí si spríjemňujú chvíle hraním vlastných skladieb“, my sme z ich vystúpenia mali skutočne skvelý pocit.

Shamrock Red Heads

Muzikanti si počas hry medzi sebou vymieňali nástroje, a tak boli dvoje husle, gitara, klávesy, cajón a perkusie v neustálom obehu. „Milujeme hudbu, a preto každý z nás dokáže zahrať na niekoľkých nástrojoch. Je to naše hobby. Všetci sa poznáme zo Sláčikového orchestra Musica Iuvenalis, ktorý nás dal všetkých dokopy,“ vysvetľuje frontman kapely Peter Sasák. Shamrock Red Heads hrajú zatiaľ prevažne írske pesničky, ktoré si však sami skladajú. „Plánujeme urobiť swingový večer, klasický večer aj niečo modernejšie,“ dodáva Sasi. Počas ich prvého koncertu roztancovali celé skupiny zahraničných muzikantov a tanečníkov, ktorí na východ Slovenska docestovali z Ukrajiny, Poľska, Rakúska, Ruska a Talianska.

Ak chcete novú košickú kapelu spoznať aj vy, príďte v piatok 27. júla na Uličku Umelcov, ktorá sa bude konať pri Miklušovej väznici na Hrnčiarskej ulici v Košiciach.

 

Lucia Zacharová

Foto: Ján Radzo

 

 

 


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Shamrock Red Heads

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems