Na Spiši vyrástol nový štadión

| Šport | 9. 7. 2012

Obrovský úspech slovenských hokejistov na tohtoročných majstrovstvách sveta vo Fínsku a Švédsku opäť láka chlapcov na štadióny.  V malom mestečku na Spiši vyrástol hokejový a hokejbalový štadión s kanadskými rozmermi – Poštová banka aréna. „V našom meste je dlhá hokejová tradícia, preto sme uvažovali nad týmto projektom. Oslovil ma Peter Žifčák z Inštitútu hokejových štúdií a je to tu,“ povedal primátor mesta Ľubomír Fifik. Inštitút hokejových štúdií sa venuje hľadaniu talentov medzi mladými hokejovými nadšencami. Peter Žifčák: „Spiš je región, ktorý má málo možností a predpokladáme, že deti odtiaľto budú mať väčšiu chuť hrať hokej ako tie z väčších miest, kde je veľmi veľa možností ako tráviť čas.“ Poštová banka arénu slávnostne otvorili žiaci a členovia hokejovo-tenisového klubu hokejbalovým turnajom 15. júna.

Prvý hokejbalový zápas žiakov na novom štadióne v Spišských Vlachoch.

Aréna pre všetkých

Prvé miesto si odniesli žiaci základnej školy Komenského 6. Finálový zápas komentoval známy športový komentátor Marcel Merčiak, ktorý sa vyjadril: „Myslím si, že v najchudobnejších regiónoch je najviac športových talentov a keď ich nepodchytíme v mladom veku, šanca mať dobrých športovcov bude stále nižšia a nižšia.“ A prečo práve Spišské Vlachy? Správkyňa Nadácie Poštovej banky Oľga Pažitná uviedla, že mesto vybrali na odporúčanie pána Petra Žifčáka z Inštitútu hokejových štúdií.
Mladí nadšení hokejisti si na novopostavenej ploche určite prídu na svoje. Od septembra sa začne hrať školská hokejbalová liga. Poštová banka aréna je sprístupnená nielen školákom a tenisovo-hokejovému klubu, ale aj širokej verejnosti.

Denisa Rybárová, študentka Prešovskej univerzity v Prešove

Foto: Tomáš Jež

 

 

 

 

 

 


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Na Spiši vyrástol nový štadión

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems