Leto v parku tento rok inak

| Kultúra | 19. 7. 2012

Mestský košický festival Leto v parku štartuje svoj štvrtý ročník s viacerými zmenami. Celodenné aktivity rôzneho druhu sa budú odohrávať od skorého rána do neskorého večera na novom mieste a za poplatok. Séria podujatí, ktoré sa uskutočnia od 6. do 12. augusta,  organizuje tím Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013.

Workshopy, šport, literatúra, divadlo, film

Miesto konania sa kvôli rekonštrukcii Kasární/Kulturparku zmenilo na kúpalisko Ryba na Aničke. Vďaka tomu sa každé festivalové ráno začne Fit raňajkami pod vedením profesionálnej cvičiteľky. Rodičia menších detí si oddýchnu, kým sa ich ratolestiam budú v tvorivých dielňach venovať animátori zo sídliskových výmenníkov SPOTs. Popoludní ich zabavia detské divadelné predstavenia. Knižnica pre mládež mesta Košice otvorí na kúpalisku na celý týždeň čitáreň, kde si knižky bude možné nielen požičať, ale aj kúpiť a nebude chýbať ani voľné wifi pripojenie k internetu. Streda bude venovaná autorskému predstaveniu, ktoré vytvorili košickí divadelníci špeciálne pre Košice 2013. „Predstavenie sa začne o 20:30 hod. a vzniká v rámci divadelného workshopu pod vedením režiséra Stanislava Bilého. Ide o tragikomédiu s prvkami reflexie,“ uviedol projektový manažér Leta v parku Jozef Môcik.

Žánrová všehochuť

Od štvrtka pribudnú dve koncertné pódiá.  „Otvoríme aj druhé menšie pódium, ktoré sme vyhradili pre košické kapely, pretože chceme dať priestor aj kvalitným lokálnym umelcom,“ poznamenal Môcik. Koncerty budú začínať vždy o 18:00 hodine. Na hlavný večerný hudobný program si diváci počkajú do 19:30. Po koncerte je od pondelka až do stredy pripravená  projekcia troch filmov.  Špecialitou je Letná filmová noc s Emirom Kusturicom, ktorá sa uskutoční 10. augusta.

Festival ponúka skutočne rozmanitú hudobnú dramaturgiu. „Asi najväčším ťahákom tohto roka Leta v parku bude piatkový večerný program s TATA BOJS, Emirom Kusturicom & The No Smoking Orchestra a určite aj nedeľný záverečný koncert s Jankou Kirschner. Nepochybujem ale, že z našej ponuky si bude vedieť vybrať každý,“ dodal Môcik.

Vstupenky

Celodenná vstupenka na festival stojí 7 €. Vstup na denný program s najväčšími hviezdami Emirom Kusturicom v piatok a Janou Kirschner v nedeľu bude za 12 €. Permanentku na celý festivalový týždeň kúpite za 24 €. Študenti a mladí ľudia sa však môžu na Leto v parku dostať aj zadarmo. Organizátori festivalu totiž hľadajú dobrovoľníkov. Každý, kto má záujem, sa môže zapojiť na základe výzvy uverejnenej na webovej stránke www.letovparku.sk.

Celý program festivalu Leto v parku 2012 nájdete v rubrike Program – Kam za kultúrou a zábavou.

Lucia Zacharová

Zdroj: tlačová správa EHMK 2013


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Leto v parku tento rok inak

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems