Košicami bude prechádzať „Šengenský poludník“

| Predstavujeme | 25. 6. 2012

Už štvrtý ročník Medzinárodného festivalu mládežníckych orchestrov a zborov Šengenský poludník 2012 sa uskutoční v dňoch 29. júna až 7. júla. Festival organizuje Sláčikový orchester Musica Iuvenalis s podporou Európskeho hlavného mesta kultúry Košice 2013, Ministerstva kultúry, Košického samosprávneho kraja, mesta Košice a ďalších partnerov. V Košiciach, ale aj ďalších mestách východného Slovenska a na Zakarpatskej Ukrajine sa  budú prezentovať mladí hudobníci, ale aj tanečníci z Poľska, Rakúska, Talianska, Ukrajiny, Ruska a Slovenska. „Hlavný cieľ festivalu sa nemení – spájať mladých umelcov z oboch strán Šengenskej hranice,“ hovorí riaditeľ festivalu Igor Dohovič.

Riaditeľ festivalu Igor Dohovič diriguje Medzinárodný orchester a zbor počas záverečného koncertu Šengenského poludníka 2011 v Kostole Premonštrátov v Košiciach.

Najviac z 25 festivalových koncertov sa uskutoční v Košiciach. Organizátori v tomto roku opäť spestrili ponuku a na festival pozvali aj netradičné zoskupenia. „Zaujímavosťou bude určite súbor bicích nástrojov z hudobnej školy v Legnici v Poľsku. Spestrením festivalu bude aj účasť mladých tanečníkov z tanečnej školy v Taliansku. Pozvali sme ich so zámerom, aby mladí umelci, ktorí sa tu počas deviatich dní stretnú, spoznali aj iný žáner ako je klasická hudba a spev,“ dodáva Dohovič. Festivaly pod kuratelou federácie Eurochestries majú viac ako dvadsaťročnú históriu. Organizujú sa vo viacerých európskych krajinách, ale aj v Kanade, Rusku či Číne.

Viac informácií o festivale nájdete na www.sengenskypoludnik.eu.

Svjatoslav Dohovič

Foto: autor


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košicami bude prechádzať „Šengenský poludník“

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems