Medzinárodná konferencia v Tabačke Kulturfabrik

| Kultúra | 18. 4. 2012

Stretnutie zástupcov nezávislých kultúrnych centier z celej Európy v Košiciach

 Trans Europe Halles, najväčšia a najstaršia sieť svojho druhu v Európe, združuje nezávislé kultúrne centrá. Má viac ako 50 členov z 20-tich krajín. Najmä centrá, ktoré našli svoje uplatnenie v starých výrobných halách, alebo iných opustených priestoroch a vdýchli im tak nové spoločenské využitie. Sieť bola založená v počiatkom 80tych rokov v Bruseli.

Poslaním tejto siete je hlavne medzinárodná výmena, zdieľanie názorov a skúseností, zlepšovanie pozície nezávislého kultúrneho sektora na lokálnej ale aj medzinárodnej úrovni. Košické centrum Tabačka je aktívnym členom tejto siete od roku 2007. Zo slovenska je v TEH pomerne široké zastúpenie. Okrem Tabačky sú v sieti aj bratislavská A4 a Stanica Žilina Záriečie.

 Jednou z najdôležitejších aktivít siete Trans Europe Halles sú pravidelné stretnutia jej členov, priateľov, ale aj širšej odbornej verejnosti. Práve takéto stretnutie sa uskutoční medzi 10. až 13. májom v košickej Tabačke. Trans Europe Halles Meeting #73 do Košíc prinesie približne 150 delegátov z celého kontinentu. Nosnou témou stretnutie je „prekonávanie hraníc“, ktorá vychádza hlavne z multikultúrnej histórie, ako aj geografickej polohy Košíc. Počas konferencie sa bude diskutovať hlavne o prekonávaní hraníc v kultúrnom sektore medzi východom a západom.

 Verejnosť sa môže tešiť na kvalitný kultúrny program. Viac informácií na stránkach www.tabacka.sk a www.teh.net

 lsb, Tabačka Kulturfabrik


Tags:

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Medzinárodná konferencia v Tabačke Kulturfabrik

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems